Сърбия и Русия ще определят единия финалист на Евробаскет 2017. Сърбите се наложиха

...

Сърбия разплака Италия и е на полуфинал на Евробаскет

Сърбия и Русия ще дефинират единия финалист на Евробаскет 2017. Сърбите се постановиха над Италия в финален мач от четвъртфиналите, с 83-67. Това е трети полуфинал за Сърбия, откогато страната е независима страна, след 2009-та и 2015-та. През 2009-та те приключиха втори, а на предишното европейско си потеглиха с бронза.

Двубоят започва по-добре за италианците, които взеха няколко точки ранен задатък и го поддържаха съвсем до края на първата част. Чак във финалните й секунди Драган Милисавлевич от наказателната линия съумя да обърне нещата в интерес на Сърбия. Италианците бяха вкарали и четири тройки в първите 10 минути, против нито една за съперника им.

И без тройките обаче сърбите преобладаваха във втория интервал, а първата точна пукотевица от надалеч - на Владимир Лучич - им донесе преднина от цели 8 точки три минути преди почивката. Още една от Милан Мачван към този момент за първи път направи разликата двуцифрена.

Битката продължи в същия дух и в третата четвърт, като Сърбия водеше с десетина точки от самото начало. След като наниза 7 тройки през първото полувреме, през второто Италия загуби мерника и остана без нито една чак доникъде на последната част.

Двойно повече битки и наказателни удари се оказаха силата на Сърбия, стигнала следващата си цел - да е в борбата за медалите.

Богдан Богданович, подкрепян бурно от публиката в Истанбул, приключи с 22 точки, шест битки и 4 асистенции. Доскорошните му треньор и съотборници във Фенербахче - Желко Обрадович, Никола Калинич, Джеймс Нъналии нашият Йордан Минчев, също гледаха в залата. За Италия Марко Белинели отбеляза 18, а различен състезател на Фенербахче - Луиджи Датоме - добави 15.
Източник: novinite.bg